Hemen Yaz!
Hemen Ara!
Twitter
Facebook
Youtube
aytem orman urunleri


OSB PLAKA SATIŞI

OSB ,DEKORATİF,DAYANIKLI MALZEME

PLAKANIN GÜCÜ.

Aytem orman ürünlerinde satışı yapılan bir diğer üründe ingilizcesi Oriented Strand Board kelimesinin ( Yönlendirilmiş yonga levha) baş harflerinden oluşan OSB malzemesidir. Bu ürün rutubete darbeye dayanıklı ahşap malzemedir.

OSB esnek yapısı ve dekoratif görünümü nedeniyle özellikle Amerika Kanada gibi ülkelerde çatı ve duvar kaplama malzemesi olarak uygulanmaktadır.

  • Kontrplak ile karşılaştırıldığında daha düşük miktarda kimyasallar kullanılır, küçük çaplı hızlı büyüyen ağaçlardan üretilir. Sert ve dayanıklıdır
  • OSB, özellikle döşeme, duvar kılıfı ve çatı kılıfı söz konusu olduğunda yapı endüstrisinin temel unsuru olarak kendini kanıtlamıştır.
  • Standart olarak OSB levhaları, 183 x 244 ve 183 x 122 ebatlarında ve 9, 11, 15, 18, 22 mm. kalınlıkları ile 11 mm. kalınlıkta 122 x 244 ve 61 x 244 cm ebatlarında da üretilmektedir.

Aytem Orman Ürünlerinde satışı yapılan ,başta yapıda ahşap kaplama gerektiren yerler olmak üzere, iç mekan inşaatlarında duvar panelleri, zemin panelleri ve konstrüksiyonlarda ayrıca döşemeli mobilya imalatlarının taşıyıcı konstrüksiyonlarında, Dekoratif malzeme olarak, Raf üretiminde, Nakliye için ambalaj üretiminde (likid nakliyesi hariç) kullanılır.